Koke Külalistemaja


 

Ümbruskond

Baltimaade kõrgeim punkt, Suur Munamägi (318 m, jalamilt 62 m) asub Haanja küla lõunaosas.

Suure Munamäe jalamilt kagus on Vaskna järv, lõunas Tuuljärv - Eesti järvedest kõige kõrgemal merepinnast (257 m).

Murdmaa suusarajad on Haanjas ja 6 km kaugusel Kurgjärvel. Haanja kuppelmaastik lausa kutsub suusatajaid ja lund jätkub siin kevadeni!

Kirde pool, Uue-Saalusel kulgeb 5 km pikkune matkarada ümber Haanjamaa kauneima, sopilise Kavadi järve, millel kogupinda ligi 28 ha, suurim sügavus 8 m, kõrgus merepinnast 212 m.  

Rogosi mõis on esimest korda mainitud aastal 1591. 1603 omandas koha poola päritolu S. Rogosinsky, kelle järgi sai mõis oma nime.

Plaani on Haanjast lõuna pool, kuhu on 1873. a ehitatud värvikas Püha Nikolai apostliku õigeusu kirik, mis praegu seisab tühjana, kuid mille restaureerimine on plaanis lähemas tulevikus.

Ürgmetsaga kaetud Vällamägi, Eesti teine kõrgeim suurküngas asub Haanjamaal Suure Munamäe põhjapoolses lähinaabruses. Mäe tipus asub Eesti suurima 17 m paksuse turbalasundiga raba ja mitu pisikest siirdesood, mis kunagi on tõenäoliselt olnud järved. Salapärase ja omapärase Vällamäe kohta räägib rahvasuu, et mägi ennustab ilma: kui kuiva ilmaga mäelt auru hakkab tõusma, mägi "suitseb", on peatselt sadu oodata.

Uuri ümbruskonda:

Kohtumiseni Koke Külalistemajas!