Loading...
Avaleht 2017-04-17T20:20:28+00:00

Koke külalistemaja

Koke Külalistemaja on koht, kus leiate end rahulikus keskkonnas Lõuna-Eesti maalilise looduse keskel.

Asume Haanja looduspargi territooriumil, Võru linnast 20 km kaugusel Rõuge-Haanja vahelise tee ääres, nii Rõugest kui ka Haanjast 4 kilomeetri kaugusel. Pakume võimalust korraldada meie juures tähtpäevi ja pereüritusi. Firmad leiavad võimaluse pidada siin nii seminare, konverentse kui vaba aja üritusi.

Külalistemaja peahoone asub ajaloolises koolimajas mis loodi 1870 aastal, Eesti rahvusliku ärkamise kõrgajal. Läbi kolme sajandi on säilinud algse koolimaja põhijooned.

Põhjaliku uuenduskuuri koos juurdeehitistega läbis külalistemaja kümne viimase aasta jooksul. Peahoone suur saal mahutab kuni 80 külalist. Saunahoone saal mahutab kuni 50 külalist.

Koke Külalistemaja peahoone teisel korrusel asuvad 8 erinäolist tuba.
Igal toal on omaette vannituba. Viis tuba on kahekorruselised ja koosnevad omakorda elutoast ja magamistoast.

Koos lisakohtadega on kokku võimalik majutada isegi kuni 55 inimest. Suvel lisanduvad telkimisvõimalused. Pakume ettetellimisel ka toitlustamisteenust, vajaliku info leiad menüü alt.

Ümbruskond

Baltimaade kõrgeim punkt, Suur Munamägi (318 m, jalamilt 62 m) asub Haanja küla lõunaosas.

Suure Munamäe jalamilt kagus on Vaskna järv, lõunas Tuuljärv – Eesti järvedest kõige kõrgemal merepinnast (257 m).

Murdmaa suusarajad on Haanjas ja 6 km kaugusel Kurgjärvel. Haanja kuppelmaastik lausa kutsub suusatajaid ja lund jätkub siin kevadeni!

Kirde pool, Uue-Saalusel kulgeb 5 km pikkune matkarada ümber Haanjamaa kauneima, sopilise Kavadi järve, millel kogupinda ligi 28 ha, suurim sügavus 8 m, kõrgus merepinnast 212 m.

Rogosi mõis on esimest korda mainitud aastal 1591. 1603 omandas koha poola päritolu S. Rogosinsky, kelle järgi sai mõis oma nime.

Plaani on Haanjast lõuna pool, kuhu on 1873. a ehitatud värvikas Püha Nikolai apostliku õigeusu kirik, mis praegu seisab tühjana, kuid mille restaureerimine on plaanis lähemas tulevikus.

Ürgmetsaga kaetud Vällamägi, Eesti teine kõrgeim suurküngas asub Haanjamaal Suure Munamäe põhjapoolses lähinaabruses. Mäe tipus asub Eesti suurima 17 m paksuse turbalasundiga raba ja mitu pisikest siirdesood, mis kunagi on tõenäoliselt olnud järved. Salapärase ja omapärase Vällamäe kohta räägib rahvasuu, et mägi ennustab ilma: kui kuiva ilmaga mäelt auru hakkab tõusma, mägi “suitseb”, on peatselt sadu oodata.

Ajalugu

Koke Külalistemaja peahoone rajati 1870-ndal aastal kui Eestis oli rahvusliku ärkamise kõrgaeg.

Avamise järel tegutses hoones saja aasta jooksul Koke algkool. Koke kool on olnud ümberkaudsete külade seltsielu keskuseks. Siin asus raamatukogu, tegutses keelpillikoor, samuti näitering.

Kool suleti 1964 aastal, üleüldise väikeste koolide sulgemise ajal. Hoone muudeti elupaigaks sovhoosi töötajatele. 1990-ndatel aastatel alustati Koke koolimaja ümberehitustöödega külalistemajaks.

Meie asukoht

Koke Külalistemaja asub Haanja looduspargi territooriumil, Rõuge-Haanja maantee ääres, nii Rõugest kui Haanjast 4 kilomeetri kaugusel.
Meie viidad leiad juba Haanjas ja Rõuges.

Vahemaad meie juurest:

  • Võru 20 km
  • Tartu 90 km
  • Tallinn 270 km
  • Helsingi 340 km

Pilte meie ümbrusest